Jak používat rybářskou síť: 10 tipů a triků

RYBÁŘSKÉ VYBAVENÍ v AKCI

rybaření

Použití rybářské sítě není vždy tak jednoduché, jak se zdá. Načasování, koordinace a plánování rozhodují o rozdílu mezi chycenou rybou a ztracenou rybou. Rybářské sítě mají obrovské výhody, ale to neznamená, že budou pokaždé fungovat podle návrhu. Věřte tomu nebo ne, ale mnoho rybářů přichází o ryby právě kvůli své síti.

Nechápejte to špatně – existuje mnoho prvků, které nemůžeme ovlivnit, když se síť vysune; proud vody a směr, místo, kde stojíte, fyzické překážky, poloha lodi a především – samotná ryba – to vše má nekontrolovatelné prvky. Takže se všemi těmito neovlivnitelnými faktory, nikdy nebude stoprocentně zaručeno, že sítě budou fungovat..

S ohledem na to se zaměřte na věci, které můžete ovládat, abyste pomohli ovlivnit šance ve svůj prospěch. Pokud jste ještě nikdy neulovili rybu, pak vám přinášíme několik tipů a technik, které vám pomohou zajistit si další rybu, až přijde čas. Na více ulovených ryb a méně ztracených.

1. Nejdříve hlavou

Ryby nemají zpětný chod. Ryba, která je ze dvou třetin v síti s hlavou venku, se stále může vytlačit ven. Ryba, která je ze 2/3 v síti a má venku pouze ocas, je chycená ryba.

2. Síť na hladině

Pokud nejste schopni přivést hlavu ryby na hladinu, není připravena k zasíťování. Jakmile se vám podaří přimět rybu, aby prorazila hladinu vody, budete mít nejvíce prostoru pro umístění rybářské sítě zcela pod ní, abyste měli nejlepší příležitost k nabírání.

unavená-ryba-na-povrchu-připravená-na-rybářskou-síť-na-rubičku-1

3. Snadněji nahoru než dolů

Obecně platí, že ruku můžete zvednout s větší kontrolou, než když ji spouštíte. To platí i pro paži s rybářskou sítí v ruce. Je snazší a rychlejší zvednout síť, jakmile je zcela ponořená, než ji potopit hlouběji. Co to znamená? Ponořte rybářskou síť předem a zvedejte ji podle potřeby.

4. Udržujte hybnost

Když se ryba pohybuje směrem s hlavou na hladině, udržujte hybnost! Využijte hybnosti a veďte rybu přímo do sítě.

5. Používejte dostatečně velkou síť

Ano – někdy vaše síť prostě není dostatečně velká. Neriskujte ztrátu ryby tím, že ji budete nutit do malé sítě. Pokud se jedná o velkou rybu, uchopte masitou část kolem ocasu. To je nejtenčí část ryby a velmi masitá část od orgánů. Zde můžete bezpečně vyvinout tlak, který potřebujete k její kontrole.

Velká gumová rybářská síť k zajištění ryby na míru-1

6. Rozšiřte svůj dosah

Když jste sólo, možná budete muset v určitém okamžiku rozšířit svůj dosah, abyste získali poslední stopu nebo dvě. Chcete-li tuto nesnáz vyřešit, postavte se přímo mezi sebe a rybu a natáhněte obě paže přímo od sebe.

7. Udržujte vodítka bez uzlů a obratlíků na návazcích

Nikdy nepřenášejte obratlíky nebo uzly za špičku prutu do vodítek prutu. Pokud se ryba rozhodne provést další krátký běh, váš obratlík nebo uzel by mohl zachytit vodítko a vytvořit příliš velký tlak na háček. Výsledek? Možná ztráta ryby. Příliš velký tlak je obvykle hlavním viníkem ztráty ryby u lodi nebo u vašich nohou.

8. Pokud je to možné, najděte si klidnou oblast

Pokud lovíte v proudu, snažte se ryby dostat do klidnější vody, pokud je to možné. Může to být například pomalá tůň. Snažte se udržet rybu před sebou (proti proudu), když se pokusíte přivést její hlavu nahoru. Tímto způsobem můžete pracovat s proudem, a ne proti němu. Práce proti proudu vyvíjí na háček velký tlak, který může vytáhnout háček z rybí tlamy. S touto okolností mají problémy i zkušení rybáři, je to prostě součást rybaření.

Obecné řešení? Pokud je to možné, pracujte s rybou od horního toku k dolnímu. Udržujte šňůru napnutou, protože prut a proud spolupracují, abyste rybu dostali přímo do sítě.

9. Vlezte do vody

Někdy se ryby vyplaší, když se dostanou do velmi mělké vody. To je to poslední místo, kde by chtěly být. Pokud je to možné, vydejte se na okraj mělčiny, abyste získali lepší příležitost. Také pokud je ryba příliš velká nebo prostě nemůžete získat dostatečnou páku, vstup do vody s ní vám umožní ji zajistit a pomůže ji udržet v klidu.

Stojící v mělké vodě na souši pruhovaná-bazénová-nástraha-1

10. Určený síťový lovec

Pokud rybaříte s kamarádem, měl by mít síť on. Nebo, pokud chcete nebo pokud to situace vyžaduje, můžete mu předat svůj prut, abyste mohli síťovat. Jen nesíťujte sólo, pokud to není nutné.

Bonusové tipy

Tip č. 1: Pomozte svému rybářskému kamarádovi

Pokud má váš kamarád pěknou rybu, přestaňte na chvíli rybařit a jděte se podívat, zda nepotřebuje pomoc. Zejména u pěkných ryb je pomoc při jejich vyložení často více než vítaná.

Tip č. 2: Používejte gumovou rybářskou síťku

Pokud je to možné, použijte gumovou rybářskou síť. Rybářské sítě tradičního typu vyrobené z nylonu nebo lana sice fungují stejně dobře k zajištění ryb, ale jsou pro ryby drsné a skvěle odstraňují slizkou vrstvu, kterou mají na ochranu. Gumové rybářské sítě tento efekt výrazně omezují; zajišťují ryby stejně dobře jako nylonové a provazové, ale poskytují ochranu. Pokud chceme ryby vypustit ve stejném stavu, v jakém jsme je ulovili, pak je použití gumových sítí velmi účinným nástrojem, který můžeme použít, abychom předešli zranění. Přispívá to k udržení zdravé populace ryb, aby mohly být uloveny další den.

Gumové sítě na lov ryb na míru-7

Gumové rybářské sítě jsou mnohem méně abrazivní vůči rybám než tradiční nylonové sítě.

na ryby

Jak používat rybářskou síť: 10 tipů a triků

1. Vyberte si správnou rybářskou síť

Před začátkem je důležité si vybrat rybářskou síť, která je vhodná pro váš konkrétní úlov. Existuje mnoho různých typů sítí, které se liší velikostí ok a materiálem, takže zvolte tu správnou pro vaše potřeby.

2. Zvolte správné místo k lovu

Vyberte si místo, kde máte největší šanci na úspěch. Místa poblíž vodních rostlin nebo přirozených úkrytů pro ryby jsou často dobré volby.

3. Síť připravte na lovení

Před použitím síťku ujistěte se, že je správně sestaveno a připraveno k lovu. Zkontrolujte, zda jsou všechny části v pořádku a ujistěte se, že síť není poškozená.

4. Správné techniky házení

Naučte se správné techniky házení sítí, abyste zajistili nejlepší šance na úspěch. Držte síťku pevně a hodte ho tak, aby se roztáhl do vody a přitom zachytil co nejvíce ryb.

5. Známe pravidla a omezení

Před lovením je důležité znát a dodržovat pravidla a omezení v místě, kde plánujete rybařit. V různých oblastech mohou být specifická pravidla pro rybolov, která byste měli dodržovat.

6. Nechte síť zůstat v klidu

Po házení sítě nechte ji na chvíli zůstat v klidu, aby se ryby mohly dostat do sítě. Nedělejte pohyby, které by ryby mohly vyplašit nebo sít příliš pohybovat.

7. Pomalu taháme síť na břeh

Pomalu a opatrně začněte tahat síť na břeh. Buďte trpěliví a vyvarujte se rychlých pohybů, které by mohly ryby uniknout z sítě.

8. Osvobodit a uvolnit

Po získání úlovku z sítě vyjměte ryby opatrně a rychle je vrátit zpět do vody. Udržujte ryby co nejméně stresované a minimalizujte čas, kdy jsou mimo vodu.

9. Pamatujte na udržitelný rybolov

Udržitelný rybolov je důležitý pro zachování rybích populací a ekosystému. Dodržujte pravidla o minimální velikosti ryb pro ulovení a omezte své lovy na udržitelnou úroveň.

10. Praxe dělá mistra

Jako všude platí: čím více budete cvičit, tím lépe se stanete v používání rybářské sítě. Učte se z vlastních zkušeností a sledujte rady a triky od zkušenějších rybářů.

RYBÁŘSKÉ VYBAVENÍ v AKCI

Kategorie – rybářské techniky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *