Lužnice 10 B je rybářský revír s přítokem Vltavy, který vznikl po těžbě štěrkopísku. Revír zahrnuje několik jezer, jako je Velká Tušťská, Malá Tušťská a Majdaléna. Lov kapra obecného je povolen, ale pouze do délky 70 cm, přičemž větší kapry je nutné okamžitě vrátit zpět do revíru. Záběr rybolovu je však omezen několika pravidly a restrikcemi, včetně zákazu lovu v určitých částech revíru a omezení terénních úprav a táboření na přilehlých pozemcích.

Lužnice 10 B

Číslo revíru: 421 042

Přítok Vltavy. Rybářský revír tvoří zaplavené prostory po těžbě štěrkopísku:

Majdaléna (Cep – velké jezero, Cep I – malé jezero, obě jezera jsou propojena kanálem) v k. ú. Cep, Majdaléna 140 ha
 
Velká Tušťská   Tušť 30 ha
 
Malá Tušťská   Tušť 10 ha
 

Horní míra u kapra obecného je 70 cm.Každý ulovený kapr delší než 70 cm (včetně) se musí bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do rybářského revíru. Kapra nad 70 cm (včetně) je osoba provádějící lov povinna zapsat do oddílu II. povolenky k lovu ryb (Evidence docházky a úlovků) s uvedením data lovu (datum se zakroužkuje), čísla revíru, délky a hmotnosti (hmotnost lze stanovit odhadem). Tato ryba se nezapočítává do sumáře úlovků a docházek.
Lov ryb je zakázán v areálu úpravny štěrkopísku v k. ú. Majdaléna, po obou stranách propojovacího kanálu mezi jezery Cep a Cep I, z celé hráze mezi jezery Cep a Cep I a dále z ostrova nacházejícího se na jezeře Cep I. Na východním břehu jezera Cep, které sousedí s řekou Lužnicí, a to od železné závory přes cestu v severovýchodním rohu jezera Cep až po jihovýchodní roh jezera Cep jsou žlutými pruhy na stromech u cesty označena místa, ze kterých je lov ryb povolen. Na vodní ploše jezer je zákaz používání plavidel pro vnadění a chytání ryb.
Upozornění: Na přilehlých pozemcích revíru, břehových částech revíru a vodní ploše revíru je zákonem zakázáno: provádění jakýchkoliv terénních úprav, poškozování a ničení dřevin a pobřežních porostů, táboření, stanování, stavění přístřešků a stanů s podlážkou i bez podlážky, kempování, rozdělávání a udržování ohňů, odhazování odpadků, znečišťování území a vodní plochy. Rybářské deštníky jsou povoleny. Je zakázáno vjíždět s motorovými vozidly do přilehlých lesů a mimo silnice a místní komunikace. Dále je zakázáno používání jakýchkoliv plavidel, a to pro jakékoliv účely.
Kapr obecný je hájen v celém revíru od 20. října do 2. listopadu včetně.

rybářský revír

Závěr

– Revír Lužnice 10 B se nachází na přítoku Vltavy a tvoří ho zaplavené prostory po těžbě štěrkopísku.
– V revíru se nachází jezera Cep a Cep I (propojená kanálem) s celkovou plochou 140 ha, jezero Velká Tušťská s plochou 30 ha a jezero Malá Tušťská s plochou 10 ha.
– Horní míra pro ulovení kapra obecného je 70 cm.
– Kapra delšího než 70 cm se musí vrátit zpět do revíru a zaznamenat jeho úlovek.
– Lov ryb je zakázán v areálu úpravny štěrkopísku, na propojovacím kanálu mezi jezery Cep a Cep I, na hrázi mezi těmito jezery a na ostrově v jezeře Cep I. Na východním břehu jezera Cep jsou určená místa, kde je lov ryb povolen.
– Na revíru je zakázáno provádění terénních úprav, poškozování dřevin, táboření, stavba přístřešků, rozdělávání ohňů atd.
– Rybářské deštníky jsou povoleny, ale používání plavidel je zakázáno.
– Kapr obecný je hájen v celém revíru od 20. října do 2. listopadu.

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu pro rybáře.

Blanice Vlašimská 3 – svazový rybářský revír

Blanice Vlašimská 3 je revír s číslem 421 005, který zahrnuje úsek přítoku Sázavy od bývalého Dolejšího mlýna v k. ú. Předbořice až k pramenům. Tento úsek zahrnuje také Záhořský potok s všemi přítoky a potok Vitanovický až k hrázi Vitanovického rybníka. Na revíru je zakázán lov ryb na potoku CHRO a patří k němu…

Žádný komentář

Šárecký potok 2 – Údolní Nádrž Džbán – svazový rybářský revír

Úvod: Údolní nádrž Džbán na Šáreckém potoce je atraktivním místem pro rybolov v Praze 6-Vokovicích. Lov ryb je povolen vymezenou oblastí na levém břehu nádrže, avšak s určitými omezeními, jako je zákaz vnadění a používání krmítek. Lov přívlačí je možný v období od 16. 6. do 31. 12. Šárecký potok 2 – Údolní Nádrž Džbán…

Žádný komentář

Vltava 7 – svazový rybářský revír

Vltava 7 je revír s číslem 401 030, který je umístěn od soutoku Vltavy s Berounkou až k tělesu hráze ÚN Vrané nad Vltavou. Na tomto revíru je povolena celoroční lov přívlačí, s výjimkou období od 16. 6. do 31. 12., kdy je povolen lov na živou či mrtvou rybku. Do Rybářského řádu se řídí…

Žádný komentář

Malše 3 – svazový rybářský revír

Malše 3 je vodní revír s číslem 421 045 a je přítokem Vltavy. Tvoří ho vodní nádrž o rozloze 2 ha, která se nachází u Nádraží ve Velešíně. Malše 3 Číslo revíru: 421 045 Přítok Vltavy. Rybářský revír tvoří vodní nádrž: U Nádraží v k. ú. Velešín 2 ha   Závěr – Název revíru je…

Žádný komentář

Vltava 23 – svazový rybářský revír

Revír Vltava 23 se nachází mezi jezy v Hluboké nad Vltavou a Českých Budějovicích – Rožnově. Je možné zde lovit z plavidel na řece. K rybářskému revíru patří také Staré rameno u Suchomelu (4 ha) a nádrže Dolní nádrž ve Vráto (0,7 ha) a Hliník v Dobré Vodě (3,0 ha), na které platí zvláštní místní…

Žádný komentář

Kategorie – soukromé rybářské revíry

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *